Opis zajęć


WSZYSTKIE ZAJĘCIA TRWAJĄ 55 MINUT

 

Wszystkie zajęcia trwają 55min

 

 

deepWORK® - to nowy, wyjątkowy wymiar treningu funkcjonalnego, atletyczny, prosty, twardy i wyróżniający się na tle innych znanych programów. Energetyczny trening oparty na pięciu elementach: ziemi, drewna, ognia, metalu i wody, które z kolei symbolizują różne źródła energii. Program deepWORK® bazujący na koncepcji Yin i Yang, zaprojektowano tak, aby zawsze łączył w sobie napięcie i rozluźnienie mięśni oraz ćwiczenia oddechowe.

 

BPU (Brzuch Pośladki Uda) - to trening wzmacniający i wyszczuplający, składa się z ćwiczeń wzmacniających mięśnie i redukujących tkankę tłuszczową, powtarzanych od kilku do kilkunastu razy ze szczególnym uwzględnieniem newralgicznych partii mięśniowych brzucha, pośladków, ud. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich.

 

TBC (Total Body Condition) - trening ogólnorozwojowy łączący ćwiczenia spalające tkankę tłuszczowa oraz wysmuklające sylwetkę przeznaczony dla każdego

 

PŁASKI BRZUCH - zajęcia przeznaczone dla osób, którym szczególnie zależy na wyrzeźbieniu mięśni brzucha i talii. Pierwsza część zajęć to prosty układ choreograficzny(rozgrzewka), druga część poświęcona jest specjalistycznemu treningowi ukierunkowanemu na wzmocnienie i ukształtowanie mięśni brzucha.

Trening gwarantuje zmniejszenie obwodu talii. Zajęcia przeznaczone dla wszystkich.

 

STEP & BODY - dynamiczne zajęcia prowadzone przy wykorzystaniu stepów - zarówno w części pierwszej o charakterze rozgrzewki jak i podczas wzmacniania poszczególnych partii mięśniowych. Podczas ćwiczeń wykorzystywane są podstawowe kroki, które połączone w krótki i nieskomplikowany układ dają możliwość podniesienia tętna uczestnikom ćwiczeń oraz rozluźniają między ćwiczeniami kształtującymi sylwetkę.

Trening ma charakter ogólnorozwojowy a jednocześnie poprzez utrzymanie pracy cardio przez cały czas trwania zajęć wpływa korzystnie na spalanie tkani tłuszczowej oraz wzmacnia układ oddechowy. Wykorzystywanie podczas zajęć różnorodnych przyborów (ciężarki, gumy, obciążniki) podnosi efektywność a jednocześnie sprawia, że zajęcia są urozmaicone, ciekawe oraz dają satysfakcję.

 

STEP - Zajęcia prowadzone przy użyciu platform-stepów, przy zastosowaniu odpowiednio dobranej muzyki. Poszczególne kroki połączone w selekcje sprawiają, iż stają się one intensywne a zarazem zabawne i przyjemne. Rezultatem regularnego stepowania są zgrabne uda i pośladki.

 

SHAPE/POWER SHAPE - zajęcia ogólnorozwojowe, poprawiające kondycję fizyczną, wzmacniające i ujędrniające wszystkie grupy mięśniowe. Ćwiczenia wykonuje się z różnorakimi przyrządami: ciężarkami, stopniami, taśmami gumowymi, drążkami lub obciążnikami. Ze względu na swój charakter zajęcia nie wymagają wysokich umiejętności koordynacyjnych.

Efektem ćwiczeń jest delikatne zarysowanie wszystkich mięśni, modelowanie całego ciała. Zajęcia dla wszystkich

 

ZUMBA® - to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku
Zumba ...
... to przede wszystkim ŚWIETNA ZABAWA, uczestnicy nie zdają nawet sobie sprawy, że ćwiczą i po prostu wracają bo niesamowicie spędzają czas, a po pewnym okresie zaskakują ich rezultaty.

 

 

PILATES - to metoda ćwiczeń mająca na celu uzyskanie równowagi w ciele. Bywa nazywana "treningiem dobrego samopoczucia". Specjaliści określają Pilatesa jako jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej efektywnych form aktywności ruchowej, wpływającej nie tylko na wygląd ciała, ale również na jego odczuwanie. Ich istotą jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni, nakierowane na zwiększenie elastyczności, siły, równowagi, harmonii i świadomości swojego ciała. Pilates podnosi nie tylko sprawność fizyczną, niweluje bóle kręgosłupa i stawów, eliminuje złe nawyki oddechowe, poprawia jakość naszego samopoczucia psychicznego. Metodą tą mogą ćwiczyć wszyscy, niezależnie od wieku i poziomu sprawności ruchowej.

 

STRETCHING - lekcja prowadzona przy spokojnej, relaksacyjnej muzyce, poświęcona rozciąganiu wszystkich partii mięśniowych. Stretching uelastycznia ciało, likwiduje przykurcze mięśniowe. Zajęcia dla wszystkich.

 

bodyART® - to holistyczny trening, który oddziałuje zarówno na ciało, jak i umysł, a całość podsumować można myślą przewodnią słuchania siebie, odnajdywania psychicznej i fizycznej harmonii oraz równowagi. Przez ostatnie 20 lat trening ten rozwinął się w program treningowy o ugruntowanej pozycji, rozpoznawalny w międzynarodowym świecie fitnessu i środowiskach biznesowo z nim związanych.
Istotną rolę w bodyART® gra oddychanie, ponieważ jest ściśle powiązane z naszym dobrym samopoczuciem. Oddychanie zespala wysiłek fizyczny i świadomość psychiczną. Ponadto, bodyART®, również opiera się na teorii Yin i Yang oraz teorii 5-ciu żywiołów. Dwie kontrastujące ze sobą siły warunkowe Yin (bierna, chłodna i spokojna – kojarzona z relaksacją i wydechem) i Yang (aktywna, siła ciepła, kojarzona z napięciem [mięśni] i wdechem)wykorzystuje się do wprowadzenia harmonii, tak, aby umożliwić swobodny przepływ energii – co stanowi cel każdego treningu.
Taka podstawa filozoficzna sprawia, że w treningach bodyART®, można dowolnie dostosowywać pracę z własnym ciałem, różnicując nacisk na określony zakres: funkcjonalny, terapeutyczny, bądź na aspekty fizyczne lub samo oddychanie i refleksję. Ze względu na swe szerokie filozoficzne, terapeutyczne i sportowe podstawy, bodyART® jest dziedziną sportu, którą można dostosować
w sposób umożliwiający elastyczną adaptację nowych ćwiczeń.